צרו קשר
ּ

טיפים לניקוי חלונות

ניקוי חלונות זאת מטלה שרובנו לא ששים לבצע, אבל כדי לשמור על בית נקי ובעיקר להצליח ולראות מה קורה בחוץ מומלץ לדאוג לניקיון החלונות באופן קבוע. חלונות מבריקים דורשים עבודה כפולה – לנקות גם בצד הפנימי וגם בצד החיצוני של החלון, לקרצף את התריסים, הסורגים, המסילות וכן לנקות את הרשתות. רגע לפני שאתם מתייאשים אמצו לכם כמה טיפים שיהפכו את החלון מבריק ונוצץ.

בחירת חומרים

רצוי להשתמש בחומר לניקוי חלונות על בסיס סיליקון. זהו חומר אמנם יקר אך הוא איכותי ומבטיח תוצאות טובות. ישנם חלונות בעלי מסגרות מחומרים שונים, כמו פלסטיק, עץ ואלומיניום. ולכל מסגרת יש את חומר הניקוי המתאים לה כדי שבסיום הניקיון לא יצא מצב שעשיתם נזק לחלון במקום לנקות.

הסרת לכלוך קשיח

כדי להסיר לכלוך קשיח שדבק בחלון, כמו לשלשת יונים וחלקי בטון מהשיפוצים של השכן מלמעלה, כדאי להשתמש בסכין מקצועית לניקוי חלונות. הסכין תסיר את הלכלוך מבלי לשרוט את החלון ותותיר את משטח הזכוכית נקי

ניקוי המסילות

האזור הבעייתי ביותר בניקוי חלונות הן המסילות שצוברות אבק ולכלוך רב. לא מומלץ להזניח את אלו שכן, המצב עשוי להחמיר והמסילה תמשיך לצבור עוד ועוד לכלוך עד שבמצב קיצוני לא תאפשר סגירה חלקה של החלון. כדי לנקות את זה, טבלו קיסם אוזניים בכוס חומץ ונגבו את האזורים הצרים או בעזרת שואב מים וכוס מים לשפשף טוב ואז בעזרת מטלית ניתן לנקות את האזורים הרחבים יותר של המסילות.

מומלץ לבצע ניקיון חלון אחת לחודש בכדי לשמור על החלון. כשמזניחים חלון, נצבר אבק וזה גורם לצריבות ולאבנית בחלון שלעיתים כבר אינן ניתנות להורדה ואז יש צורך בחלון חדש

בחברתנו, מנקים חלונות עם חומרים מיוחדים ששומרים על החלון כגון, סילקון דוחה אבק שמגן על החלונות מפני הצטברות לכלוך ואבנית.

ברגע שמנקים חלונות אחת לחודש, החלון נשמר נקי ולא מקבל אבנית וצריבות. נוסף לכך שהחלון תמיד נראה נקי ומבריק והחלל מקבל יותר אור שמש.

תריסים יש לנקות עם מים בלי אבנית, וזאת בכדי לשמור על תריסים ללא אבנית, שיכולה גם לעבור לחלון. בחברתנו, עובדים בשיטת אוסמוזה הפוכה המשתמשת במים ללא אבנית ובכך גם משיגים תוצאה טובה יותר וגם שומרים על החלונות ותריסים מפני אבנית וצריבות.

עיתונים עלולים לשרוט אותם, וקס יגן עליהם מפני אבק וסיליקון יעניק להם מראה מבריק. כשהחלונות נקיים בבית, אפשר לראות מה קורה בחוץ. כך תעשו זאת נכון.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ